Płytki do małej łazienki – jakie będą najlepsze?

Duża łazienka daje o wiele więcej możliwości w wyborze płytek ceramicznych na ściany i podłogi. Na co warto zdecydować się wtedy, gdy wnętrze jest niewielkie? Wtedy duże znaczenie ma wybór płytek, które mogą optycznie je powiększyć. Oto płytki, które doskonale sprawdzają się w tej roli!

1. Białe płytki cegiełki

Nadal wśród często kupowanych płytek ceramicznych znajdują się białe cegiełki. To płytki o prostokątnym kształcie, które przeznaczone są do montażu na ścianach. Ze względu na swoją formę i jasną kolorystykę mogą świetnie sprawdzić się w mniejszych łazienkach.

Obecnie bardzo modne jest układanie płytek cegiełek w jodełkę, co pozwala na nadanie ścianom niebanalnego wyglądu. Wtedy warto zdecydować się na płytki o jednolitej wysokości szkliwa lub można postawić na popularne płytki z efektem ręcznego wykończenia.

2. Płytki wielkoformatowe

W małych łazienkach kapitanie sprawdzą się również płytki w większych formatach. Tego typu płytki ceramiczne mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na większe, zawłaszcza wtedy, gdy zostaną one zamontowane tak, aby nie prezentowały widocznych między nimi fug.

Płytki wielkoformatowe do małej łazienki powinny mieć jasny kolor. Najlepiej unikać modeli o ciemniejszych barwach i z dużymi, rzucającym się w oczy wzorami. Doskonałym wyborem mogą być płytki o wzorach kamienia naturalnego, na przykład marmuru w jasnych barwach.

3. Płytki z efektem trójwymiarowym – 3D

To bardzo modne płytki łazienkowe na ściany, które mogą również sprawdzić się małych łazienkach.

Płytki 3D najczęściej wykańczane są efektownymi wzorami w ornamenty albo w motywy botaniczne, które dobrze komponują się z jednolitymi kolorami podłóg lub z motywami drewna albo kamienia.

Gdy chcesz kupić takie płytki łazienkowe Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/ jest miastem, gdzie można zakupić je w wielu ciekawych wariantach od producentów z różnych krajów.

4. Płytki z motywami botanicznymi

Motywy botaniczne są teraz bardzo mocne i często kupowane do małych łazienek. Dzięki nim można wprowadzić do wnętrza kojące, relaksujące wzory, które na pewno przypadną do gustu wszystkim wielbicielom natury.

Płytki ścienne do łazienki z motywami botanicznymi świetnie pasują również do niewielkich wnętrz. Najlepiej zastosować je tylko na wybranych elementach ścian, na przykład pod prysznicem albo przy wannie. Zbyt dużo wzorów może spowodować, że wnętrze będzie przytłoczone i w ten sposób będzie wyglądało na mniejsze niż w rzeczywistości.

Jeszcze więcej pomysłów na płytki do małych łazienek można znaleźć już teraz na stronach producentów i sklepów.