siatki stalowe

Siatki stalowe – jak wybrać odpowiednią? Rodzaje i parametry

Potrzebujesz siatki stalowej na ogrodzenie lub do wykonania kosza? A może chcesz przygotować wygrodzenie z użyciem siatki ze stali? Sprawdź rodzaje oraz najważniejsze parametry siatek przed zakupem, aby wybrać tę odpowiednią!

Jakie zastosowanie mają siatki stalowe?

Siatki stalowe to wyroby o wszechstronnym zastawaniu, które spotykane są obecnie w wielu miejscach.

Za pomocą ażurowych siatek stalowych można przede wszystkim przygotować skuteczne i trwałe wygrodzenia, na przykład ogrodzenia, balustrady, przegrody, woliery. Również siatki doskonale nadają się do wykonania koszów, filtrów czy sit.

Ze względu na różne rodzaje oraz parametry siatek można dobrać je indywidualnie do konkretnego miejsca montażu i tym samym uzyskać oczekiwany rezultat, na przykład skuteczną ochronę.

Rodzaje siatek stalowych

Do kategorii siatek stalowych zaliczane są obecnie różne rodzaje tych wyrobów pod kątem sposobu ich produkcji, co także przekłada się na ich właściwości.

Na ogrodzenia bardzo często wybierane są plecione siatki stalowe ocynkowane – https://sitodrut.com.pl/siatki-stalowe-ocynkowane/ które mają elastyczną formę i sprzedawane są w formie rolek. Takie siatki dostępne są w różnych wariantach wysokości oraz grubości drutów. Mogą być też powlekane tworzywem dla dodatkowej ochrony i estetycznego wyglądu.

Jako siatki ogrodzeniowe często wybierane są także siatki zgrzewane. Tego typu siatki ogrodzeniowe powstają z drutów zgrzewanych ze sobą, które cechują się wysoką wytrzymałością. Mogą mieć też nieco falisty kształt albo dekoracyjne przetłoczenia, które nadają im estetyczny wygląd.

Tam, gdzie ważne jest uzyskanie wysokiej odporności siatek na czynniki zewnętrzne, wykorzystywane są te o krępowanej, inaczej krepowanej budowie. Takie siatki stalowe ocynkowane wykonane są z drutu falistego. Często używane są one do wykonania sit albo filtrów, ale również mogą być stosowane do przygotowywania ogrodzeń czy bram.

Bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz atrakcyjnym wyglądem cechują się też siatki cięto-ciągnione.

Najważniejsze parametry siatek stalowych

Wybierając odpowiednie siatki stalowe ocynkowane do konkretnego zastosowania, warto uwzględnić również podstawowe parametry techniczne, które wpływają na ich zastosowanie.

Do najważniejszych parametrów siatek zaliczane są:

  • wymiary – wysokość i długość

  • grubość drutu

  • materiał

  • wymiary oczek

  • kolor

  • dodatkowe powłoki

Aktualnie z różnymi rodzajami siatek można zapoznać się bliżej bezpośrednio na witrynach ich producentów. Wiele firm umożliwia również zamawianie siatek na ich stronach internetowych.