Posadzki anhydrytowe są ostatnio coraz częstszym wyborem. Dlaczego jednak tak się dzieje? Poznaj ich zalety!
Posadzki anhydrytowe – czym one właściwie są?
Mówiąc o takim produkcie, jak posadzki anhydrytowe, nie da się ukryć, iż ostatnimi czasy zyskują one na rozgłosie oraz popularności. Czym jednak one właściwie są i z czego są one wykonywane? Najważniejsza jest w tej kwestii oczywiście baza, a w tym przypadku jest to bezwodny siarczan wapnia. Brzmi skomplikowanie i poważnie? Być może, lecz w praktyce nie jest to nic innego, jak odwodniony gips. Następnie jest on wzbogacany specjalnymi upłynniaczami oraz wypełniaczami i tyle – mamy gotową bazę do wylewki anhydrytowej. Oczywiście jest to wylewka płynna co sprawia, iż przed jej rozprowadzeniem i użyciem konieczne jest dodanie do niej wody.
Posadzki anhydrytowe i ich najistotniejsze zalety
Posadzki anhydrytowe nie nabierają na popularności bez żadnego logicznego powodu. Wszystko rozbija się o ich zalety, które mogą przekonać naprawdę wiele osób. W pierwszej kolejności tego typu posadzki świetnie sprawdzają się jako przewodniki ciepła. Dzięki temu będą one świetnym materiałem bazowym dla ogrzewania podłogowego, które wykonywane jest między innymi przez Termolit. Nie można również zapominać o tym, iż jest to wylewka samopoziomująca, a to znacznie ułatwia i przyspiesza całą pracę z posadzką. Wylewka schnie również bardzo szybko i po uprzednim przygotowaniu można bardzo szybko rozpocząć przy niej prace. Warto jednak pamiętać, iż taka wylewka nie nada się do zastosowań zewnętrznych.
Posadzki anhydrytowe i ich koszt – czy rzeczywiście jest on tak wysoki?
W porównaniu na przykład do posadzek cementowych, koszt zakupu i wykonania posadzki anhydrytowej rzeczywiście może przerażać. Czy jednak rzeczywiście jest w tej kwestii aż tak źle? Niekoniecznie. Za jeden worek o wadze 30 kilogramów przyjdzie nam bowiem zapłacić około 25-30 złotych, a taki worek pozwoli na wyłożenie około metra kwadratowego powierzchni, czasami może nawet i więcej.