pranie dywanow

Pranie dywanów – jak przebiega?

Oferta prania dywanów z pewnością przemknęła nam na stronach internetowych czy w reklamach telewizyjnych. Usługa najczęściej polega na wizycie specjalisty ze specjalnym odkurzaczem piorącym, który w miarę swoich możliwości przywraca tkaninom dawny blask. Skuteczne pranie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, lecz także odpowiednich narzędzi. Jak zatem sprawić, aby wykładzina prezentowała się tak, jak dawniej? Podpowiadamy.

Metody prania dywanów

Dywany i wykładziny sprawiają, że powierzchnia, po której się poruszamy jest przyjemniejsza i miękka w dotyku. Dodatkowo mają niezwykłe właściwości aranżacyjne. W domu oraz mieszkaniu pomagają stworzyć przytulny klimat oraz ciepłe wnętrze. W biurach zaś wyglądają elegancko i świetnie tłumią dźwięki. Najbardziej znane metody prania dywanów to pranie na sucho, na mokro oraz na wskroś. Do prania i czyszczenia dywanów oraz wykładzin zwykle używa się odkurzaczy piorących. Są to nowoczesne urządzenia, które nie ustępują jednak technologii i skuteczności maszyn piorącym.

Pranie na wskroś jest jednak najbardziej popularne. Polega ono na dokładnym czyszczeniu produktu z obu stron. Proces rozpoczyna się od mechanicznego wytrzepania dywanu, aby usunąć z niego zabrudzenia nierozpuszczalnych. Następnie jest on namaczany, a później następuje pranie właściwe, czyli szorowanie go odpowiednio dobraną szczotką z dwóch stron. Po umyciu zostaje on dokładnie wypłukany pod wysokim ciśnieniem, aż wreszcie trafia do specjalnej wirówki i ostatecznie do finalnego wyschnięcia.

Niezawodny sprzęt jako klucz do skutecznego prania dywanów

Pranie dywanów w Pasłęku wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Najczęściej są to specjalne maszyny oraz parownicy, z których pomogą usuwa się brud, kurz oraz zanieczyszczenia, ale również bakterie, alergeny i chorobotwórcze drobnoustroje. Dobrze jest wyprać dywany przed pojawieniem się w domu noworodka, nowego zwierzęcia, a także zdecydować się na nie regularnie, jeśli mieszkają w nim alergicy oraz osoby z chorobami układu oddechowego. Precyzyjne czyszczenie przestrzeni wpływa także na komfort korzystania z danego budynku. Firma sprzątająca w Pasłęku przedłuża także ich trwałość, ponieważ odpowiednio dostosowane parametry czyszczenia do wymagań danej tkaniny przywracają jej estetyczny wygląd.