Rolety termiczne – co to jest i kiedy warto je zamontować?

Ostatnio w sprzedaży coraz częściej można spotkać rolety termiczne, określane również jako termoizolacyjne. Co to za rolety? Jak działają i kiedy warto zdecydować się na ich montaż? Sprawdzamy szczegóły!

Co to są rolety termiczne?

Rolety termiczne, również określane jako rolety termoizolacyjne albo rolety zaciemniające, to rodzaj wewnętrznych osłon okiennych, które wykonane są z materiału o właściwościach termoizolacyjnych.

Do wnętrz może wpadać w ciągu ciepłych, słonecznych dni dużo światła, a wraz z nim energii cieplnej, która powoduje nagrzewanie pomieszczeń do sporych temperatur. Zamontowanie osłony w postaci rolety termicznej na oknie pozwala zminimalizować taki efekt. W efekcie wnętrza są chłodniejsze i korzysta się z nich przyjemniej bez potrzeby montażu klimatyzacji.

Jak zbudowane są rolety termiczne?

Roleta termiczna jest rodzajem rolety okiennej w formie rolki, która może być montowana z kasetą albo bez kasety. Montaż odbywa się bezinwazyjnie bezpośrednio na ramie okiennej.

Tym, czym roleta termiczna różni się od zwykłej, jest odpowiedni materiał, z którego jest ona wyprodukowana. Najczęściej stosowane są wtedy materiały podgumowane, odpowiednio grube, które doskonale blokują dostęp światła do wnętrza. Dodatkowo mogą mieć one powłokę wykonaną z aluminium o właściwościach termoizolacyjnych, która zabezpiecza przed ciepłem z promieniowania słonecznego.

Zalety rolet termicznych

Do najważniejszych zalet rolet termicznych na okna zaliczane są:

  • właściwości termoizolacyjne – skuteczna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się budynków i pomieszczeń, co przekłada się na wysoki komfort podczas upalnych dni
  • łatwy i szybki montaż – może być wykonany również we własnym zakresie, nie ma potrzeby wiercenia i wbijania gwoździ, ponieważ roleta może być nieinwazyjnie powieszona na skrzydle okiennym
  • idealne dopasowanie – roleta okienna może być wykonana na zamówienie, aby pasowała do konkretnego okna
  • różne wzory do wyboru – dzięki nim rolety mogą mieć atrakcyjny wygląd i pasować do aranżacji wnętrza

Gdzie można kupić rolety termoizolacyjne?

Sprzedażą rolet termicznych do okien zajmuje się obecnie wiele firm, które zapewniają klientom dostęp do modeli gotowych i wykonanych na wymiar.

Osobom, które chciałyby zamówić termoizolacyjne rolety Skoczów – https://www.artroll.pl/rolety-skoczow/ również daje możliwość ich zakupu. Warto sprawdzić już teraz oferty w firmach zajmujących się projektowaniem i produkcją rolet na indywidualne zamówienie.

Zamówienia na rolety termoizolacyjne można składać również w sklepach internetowych lub zamówić je online na wymiar, podając odpowiednie rozmiary, które mają mieć osłony.