Montaż wanny z obudową jest świetną alternatywą dla wanien wykończonych płytkami. Jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, łatwo się ją czyści oraz pozwala na szereg możliwości aranżacyjnych. Sprawdź, czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup wanny z obudową. Zapraszamy!
Wanny z obudową – wygoda i oszczędność
Decyzja o zakupie obudowy do wanny ma szereg zalet. Najważniejsze z nich to:
- niski koszt gotowej obudowy – znacznie niższy niż koszt wykończenia płytkami,
- łatwy montaż – montaż obudowy do wanny jest bardzo prosty, nie wymaga zatrudnienia fachowca,
- łatwy dostęp do syfonu i wężyków – gdyby okazało się, że z czasem doszło do jakiejkolwiek usterki, wystarczy zdjąć obudowę, usunąć wadę i założyć obudowę na nowo,
- dostępność w wielu kształtach i wymiarach,
- łatwość utrzymania w czystości,
- funkcjonalność, estetyka.
Decydując się na zakup obudowy, pamiętaj, aby dobrać ją do konkretnego modelu wanny. Ponadto, nie musisz ograniczać się wyłącznie do modelu prostokątnego. Możesz zdecydować się na wannę narożną z obudową, półokrągłą, wolnostojącą czy asymetryczną w wersji prawej lub lewej. A jeśli Twoja łazienka jest zbyt mała na montaż wanny i prysznica, możesz rozważyć zakup parawanu nawannowego.
Jednak aby wanna z obudową posłużyła Ci przez długi czas, warto wybierać wśród produktów renomowanych producentów. Nie tylko dają gwarancję na swoje wyroby, ale również możliwość zakupu części zamiennych od ręki, co niestety w przypadku niektórych producentów nie jest możliwe. Bogatą ofertę wysokiej jakości produktów w dobrych cenach znajdziesz w salonie z wyposażeniem łazienek Pati Art Studio.
Wanna z obudową – montaż
Montaż obudowy jest niezwykle łatwy i nie wymaga zatrudnienia fachowca. Na początek ustaw w odpowiednim miejscu wannę za pomocą stelaża i nóżek, które zazwyczaj dołączone są w zestawie do wanny. Przykręca się go w odpowiednim miejscu, przymocowuje nóżki, stawia na podłodze i sprawdza ułożenie przy użyciu poziomicy. Gdy wszystko jest odpowiednio ustawione, należy wannę przymocować do ściany. Ostatnim elementem jest montaż syfonu, wężyków i rur. Następnie należy wkręcić uchwyty mocujące, wsunąć górny rant obudowy w te uchwyty i dalej przymocować dolny brzeg zatrzaskami tak, aby pomiędzy panelami została jak najmniejsza szczelina.
Inne sposoby na obudowę wanny
Zakup gotowej obudowany do wanny to jednak nie jedyne rozwiązanie. Możesz ją obudować również płytkami, kamieniem, drewnem lub panelami. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz stylu w jakim planujesz urządzić łazienkę. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązania są dużo droższe od zakupu gotowej obudowy oraz wymagają większego nakładu pracy.