trawnik

Żywa trawa w rolkach – dlaczego warto na nią stawiać?

Żywa trawa w rolkach to sprawdzona alternatywa dla nasion, które ogrodnicy stosują nawet kilka razy na sezon. Warto znać korzyści, które płyną z używania takich rolek. Jakie są ich przykłady? Eksperci podpowiadają.

Żywa trawa w rolkach – oszczędność pieniędzy

Żywa trawa w rolkach to przedmiot, który warto zakupić na wiosnę. Produkt charakteryzuje się przede wszystkim oszczędnością pieniędzy. Zakupiona trawa jest już w pełni wyrośnięta. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób, które powodują żółknięcie.

Trawa odporna na deptanie to właśnie rolki. Rośliny są w niej mocne i szybko się regenerują. Nawet największe uszkodzenie mechaniczne w krótkim czasie zostanie naprawione samoczynnie. Dzięki temu nie należy bać się organizowania pikników oraz innych przyjęć.

Żywa trawa występująca na rolce oszczędza wodę oraz cenną pracę. W taki sposób każdy ogrodnik może skutecznie zainwestować oszczędzone pieniądze w rozwój działki. Jest to ważne i bardzo praktyczne.

 

Żywa trawa w rolakach – oszczędność czasu

Działki po sezonie zimowym nie są w najlepszej kondycji. Występują tam miejsca, w których nie ma trawy. Jest jednak sposób, aby przyśpieszyć proces jej wzrostu. Odpowiedź to trawa rolowana. Została ona wyhodowana przez profesjonalistów w zakresie sadzenia roślin.

Trawa na metry jest zabezpieczona przed wszelkimi grzybami oraz mchem. Z nią można natychmiast zazielenić nawet najbardziej martwy plac. Jest to szczególnie ważne na podwórkach. Dzięki rolkom można poprawić wygląd każdego gospodarstwa.

Żywa trawa oszczędza czas, który należy przeznaczyć na wzrost rośliny. Czasami jednak zdarza się, że nasiona nie kiełkują. Właśnie dlatego należy zaopatrzyć się w rolki, które zawierają wyrośniętą już roślinę.

Trawnik w rolce to inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jej widok z pewnością poprawi nastrój każdemu ogrodnikowi. Warto inwestować w rolki, ponieważ nasiona mogą być nieskuteczne.