Ciekawe pomysły na aranżowanie komód

Elegancka komoda z kilkoma szufladami w jednym rzędzie należy do form meblowych, które nigdy się nie zestarzeją i zawsze będą pasowały do dowolnego wystroju mieszkania lub domu. Tak już jest, że najbardziej klasyczne pomysły projektantów sprzedają się najszybciej. Konsumenci dość już mają poszukiwań szalonych i na siłę oryginalnych projektów współczesnych mebli. Na nowo odkryto powrót do prostoty i niewymuszonych konstrukcji. Zachowując prostotę, nie tracą niczego ze swojej praktyczności.

Rodzaje komód do naszych mieszkań

Komody pokojowe dostępne w sklepie Ms-meble24.pl doskonale sprawdzają się do przechowywania ubrań, butów czy drobnych części garderoby ale także dokumentów, książek, przyborów szkolnych. W zależności od wzoru wyróżniamy komody posiadające wyłącznie szuflady, jak i modele łączące szuflady z zamykanymi półkami. Komodę możemy ustawić w zasadzie w każdym pomieszczeniu domu, doskonale sprawdza się np. w pokojach na poddaszu gdzie wpisuje się w niską przestrzeń pod skosami dachu.

Komoda nie musi być nudna

Komoda to ten rodzaj mebla, który dzięki swojej uniwersalności znalazł się w  ofercie każdego stylu wnętrzarskiego. Nowoczesne komody pokojowe znajdziemy głównie w kolorystyce bieli lub czerni, z przeszklonymi frontami, często podświetlonymi. Bardziej klasyczne modele występują we wszelakich odcieniach drewna, z klasycznymi uchwytami i zabudowanymi frontami. Aby komoda pasowała do rustykalnych wnętrz, poszukajmy takiej stylizowanej na starą, z bogatymi lecz postarzanymi okuciami i uchwytami.

Funkcjonalność komód również powoduje, że znajdują się one niemal w każdym wnętrzu. Wiele zależy od tego co na komodzie postawimy. Mogą to być zdjęcia, wazony ze świeżymi kwiatami, ozdobne naczynia. W małych mieszkaniach na komodzie stawia się również telewizor i dodatkowy sprzęt RTV. Tak więc oprócz praktycznego wnętrza komoda może stać się ciekawym elementem wystroju, w zależności od naszego pomysłu na aranżację.

Oryginalne i barwne dodatki ożywią każdy mebel

Wszystkie typy komód z naszego salonu zaaranżować można na wiele sposobów. Wszystkie ewentualności są dozwolone, można pozostawić komodę w przedpokoju bez jakichkolwiek ozdób i taka forma także będzie przyciągała uwagę, tym bardziej, jeśli na powierzchni komody znajdą się elementy rzeźbione, wykonane przez stolarzy z niesamowitą i ponadprzeciętną precyzją.

Przydatne w czasie przygotowywania aranżacji komód okazują się być orientalne chusty oraz serwety. Bardzo pasują one do komód jasnych, w kolorze miodowym, ale można także zastosować je do upiększenia komód w barwie orzechowej, mahoniowej czy ciemnobrązowej. Do ciemnych komód pasować będą serwety i chusty w barwach słonecznych i ciepłych – strzałem w dziesiątkę będą więc wszelkie żółcie, pomarańcze czy ogniste czerwienie.

Jasne komody podkreślą chusty w barwy zimne, posiadające sporo akcentów osadzonych we fioletach, zieleniach, granatach, brązach i z delikatnym wpływem złota. Tak ubogacone i ozdobione komody wspaniale odnajdą się we wnętrzach o charakterze nieco orientalnym.