roleta okienna

Rolety dzień noc – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Rolety zdobyły szturmem nasze okna i można je dzisiaj znaleźć nawet w mieszkaniach najbardziej zatwardziałych tradycjonalistów. W ciągu krótkiego czasu pokazują swoje zalety i szybko przekonują do siebie nieprzekonanych. Niestety, mają też wady, a największa z nich polega na tym, że albo całkowicie wszystko zasłaniają, albo równie całkowicie odkrywają. Nie dotyczy to rolet typu dzień-noc. Sprawdź, jak je wybrać, jeśli dopiero planujesz zakup.

Funkcjonalność rolet typu dzień-noc

Podstawową zaletą, jaką podkreślają wszyscy użytkownicy coraz popularniejszych rolet dzień-noc, jest łatwość dokonania zmiany trybu zasłaniania okna i niesamowita wygoda, z jaką można to zrobić. Jeśli tradycyjne rolety mają jakiejś wady, to największą z nich jest praca w trybie albo-albo. To znaczy, że okno jest albo całkowicie zasłonięte, albo całkowicie odsłonięte. Dla wielu użytkowników oznaczało to konieczność stosowania firan lub innych rozwiązań pozwalających na wpuszczanie światła bez demonstrowania wszystkiego, co dzieje się w środku.

Na szczęście dostępne od pewnego czasu rolety dzień noc na Woli skutecznie rozwiązują ten problem. Teraz możesz za pomocą niewielkiego ruchu zmienić ilość światła wpadającego z zewnątrz. Rozwiązanie w postaci przesuwających się wobec siebie pasów jest bardzo entuzjastycznie przyjmowane szczególnie przez firmy i instytucje, w których montaż firan był po prostu zupełnie niepraktyczny i całkowicie sprzeczny z panującym wystrojem wnętrz.

Estetyka i użyteczność nowatorskiego rozwiązania

Kiedy odwiedzisz salon oferujący rolety na Mokotowie, z pewnością zwrócisz uwagę na szerokość oferty, która jest udostępniona klientom. Możesz dokonać nie tylko wyboru materiału i sposobu montażu, ale również kolorystyki i intensywności przepuszczania światła.

Dzięki rozmowie ze specjalistami będziesz mógł dobrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie zarówno pod kątem oczekiwanego wyglądu, jak i innych parametrów użytkowych. Dzięki wizycie będziesz również w stanie umówić termin montażu i łączny koszt jego przeprowadzenia. Prawda, że warto?